خط مشی، اهداف وماموریت های کتابخانه دیجیتال

کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی دزفول از دو بخش اصلی تشکیل شده است:

1. ارائه  دسترسی به مجموعه منابع الکترونیکی معتبر و به روز که از طریق کنسرسیوم وزارت بهداشت خریداری شده و در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور قرار داده می شوند. همچنین منابع رایگان تحت وب که استفاده از آن ها برای عموم آزاد و بلامانع است. لینک های دسترسی به این منابع، فایل های آموزشی مرتبط با نحوه استفاده از منابع، آموزش نحوه اتصال از محیط های خارج از دانشگاه (از طریقvpn)،  پرسش از کتابدار و ... از طریق پورتال کتابخانه دیجیتال دانشگاه برقرار است.

2. مجموعه منابع صوتی وتصویری که توسط دانشگاه خریداری شده ودر پورتال کتابخانه دیجیتال بارگذاری می شوند.

خط‏ مشی دسترسی به کتابخانه دیجیتال

  • کلیه افراد جامعه دانشگاهی علوم پزشکی دزفول اعم از اساتید، دانشجویان و کارمندان در محیط دانشگاه می‌توانند از امکانات کتابخانه دیجیتال استفاده نمایند.
  • دسترسی به منابع صوتی و تصویری که توسط دانشگاه خریداری شده و در پورتال کتابخانه بارگذاری شده است، تنها محدود به مشاهده و مطالعه آنلاین برای کاربران است و به منظور رعایت حقوق مؤلفین، امکان دانلود یا پرینت منابع برای هیچ یک از کاربران برقرار نیست.

اهداف و مأموریت­های کتابخانه دیجیتال

  • هدف از راه­اندازی کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی دزفول دسترسی سریع و قانونی به منابع علمی معتبر و قابل اعتماد است.
  • کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی دزفول مأمویت دارد نیاز اطلاعاتی کاربران خود به منابع اطلاعاتی دیجیتال را به روش­هایی از قبیل: مذاکره با دفتر توسعه منابع وزارت بهداشت جهت ارائه درخواست خریداری منابع مورد نیاز دانشگاه یا خریداری منابع دیجیتال مورد نیاز کاربران از طریق دانشگاه برطرف نماید.


 

 

اطلاعیه‌ها
جمعه
۱۲ بهمن
جمعه
۱۲ بهمن
جمعه
۱۲ بهمن
نظرسنجی
دسترسی سریع
دسترسی سریع
خدمات الکترونیک
تنظیمات قالب